Kenners weten het allang, de ster van deze Portugees-Nederlandse band is alsmaar rijzende. Grote doorbraak betekende het optreden tijdens Cesaria Evora’s uitverkochte concerten in Tilburg en Amsterdam. Luzazul brengt een lentefrisse mix van Portugese fado, relaxte Braziliaanse melodieën, spetterende flamenco, Afrikaanse feel en groovy, organische beats.
Middelpunt is het zoetgevooisde timbre van zangeres Magda Mendes. Ze wordt omringd door een groep met een ijzersterke live reputatie, onder wie flamencogitarist Alain Labrie (o.a. Da Gaia, Labryenco) en multi-instrumentalist en tevens oprichter Martijn Morselt die vele composities en arrangementen voor zijn rekening nam. Emiel van Rijthoven speelt in de groep 'Sensual' die dit jaar winnaar werd van de Edison Jazzism Publieksprijs.
Luzazul speelde op vele podia (o.a. 013 en Paradiso) en festivals ( o.a. Oerol, Pure Jazz festival, Amsterdam Roots Festival, Dunya Festival) en natuurlijk ook in De X.
‘Sprankelend, melodieus, gevarieerd, professioneel, enthousiast’, schreef de NRC over hun debuut-cd.